01:43:00
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Mit eszünk ma ?
... Elejére 2. lap 
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 06. 10:17 | Sorszám: 1066
Ma húsleves sok zöldséggel és vadas marha zsemlegombóccal lesz az ebéd.
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 05. 13:49 | Sorszám: 1065
Mnyámmm! (Nem az ebédre ...)
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 05. 13:47 | Sorszám: 1064
Vasárnapi ebéd : Finom húsleves sok zöldségel, csigatésztával - a főtt (pulykacomb) húshoz pedig zsömleszósz (jó fokhagymásan) ! Most meg azon filózok, hogy kellene pár paéacsinta vörös áfonyával (belekeverem a szárított gyümölcsöt és együtt sütöm ki - már csak egy kis fahéjas vagy sima porcukor kell a tetejére)
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 05. 12:41 | Sorszám: 1063
Fogyókúrára adtátok a fejeteket, mi ?
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 04. 19:15 | Sorszám: 1062
Nálunk ma kolbászos karaj van és sztrapacska.
huszárló
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 04. 11:23 | Sorszám: 1061
Ma vmi csirke sül, holnap lesz a nagy buli, a sógorom 70. éves lesz. Zab állás lesz a szokott módon, a család nőtagjai, mint a neje, lánya, menyei nagyot akarnak alkotni!
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 04. 11:20 | Sorszám: 1060
Húúú de finom lett a sóska !
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 04. 10:39 | Sorszám: 1059
Ma rakott karfiol lesz, utána gyümölcs. Holnap meg szamócaleves mirelitből, csípős csirkecsíkok gombával, rizzsel, meg egy Sacher-torta.
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 04. 09:50 | Sorszám: 1058
Sóska- vöröshagymás krumplival és tük.toj + kifőtt tészta mákkal, dióval (ki hogy akarja) És fő a holnapi húsleves (kellemes párás meleg lett az ételektől, de nagyon kicsi a gáz-nyomás... még jó hogy korán reggel nekiláttam )
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 02. 11:45 | Sorszám: 1057
No, nálunk meg ma lesz (mármint krumplis tészta), paradicsomlevessel, amibe most nincs itthon tészta, de elég lesz a reszelt sajt is tartalmi kiegészítőnek. Utána meg egy-egy banán, meg alma.
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 02. 11:41 | Sorszám: 1056
Tegnap volt krumplistészta ma meg : jó meleg zöldségleves (kacsazsírban pirított v.hagymám párolt zöldségekkel) és curys pulykatokány-féle tésztával. De délután el kell menni az orvoshoz gyógyszereket íratni... nem nagyon van hozzá kedvem, de muszáj ! pedig még a műanyag ablakom is megvetemedett az éjjel !!!! szerelőt kellett hívnom.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 02. 07:46 | Sorszám: 1055
Mai ebéd: tárkonyos csirkeraguleves és káposztás tészta
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 09:20 | Sorszám: 1054
én is ismerem a történetet - tényleg ! Ezért nem szabad özvegyemberhez hozzámenni ... !
vanna7
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. január 31. 23:25 | Sorszám: 1053
(igaz történet, a múltból múlt századforduló)
Az új(a második) asszony kedvezni akar a férjének és jobbnál jobbakat próbál főzni neki.
a férj dicséri is, de mindig hozzáteszi, nagyon jó drágám , nagyon jó, csak az én szegény megboldogult feleségem mindig tudott adni egy olyan különleges ízt neki.
Próbálkozik az asszony, rápedálozik, újabb receptekkel, ügyeskedik, fűszerez..
" Jó drágám, nagyon finom, csak az az íz, az az íz, amit a szegény megboldogult feleségem tudott adni, az nagyon hiányzik nekem.
Egyszer az történt, hogy a fiatal asszony rossz passzban volt, feje fájt, migrén gyötörte, nem tudott a főzésre igazán figyelni, és az étel odakozmált. Na gondolta magában, milyen szerencsétlen vagyok, sosem tudtam megfelelni az emberemnek, most meg aztán pláne. Szabadkozott nagyon, mikor tálalt a férjének..ne haragudj, nem voltam jól, igyekszem, nem fog többé előfordulni.
Mire fel a férfi felkiált...Te, ez az, eltaláltad, ez az az íz, amit szegény boldogult feleségem mindig megadott az ételnek.
(volt is régen, net, tévé , kisvárosban még színház is ritkán..... mégis sokat nevettek az emberek )
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. január 31. 23:04 | Sorszám: 1052

... http://www.facebook.com/profile.php?id=100000726924482
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. január 28. 10:41 | Sorszám: 1051
Hú ! nagyon kitesztek magatokért - grat ! Én tegnap főztem 3 db sertésnyelvet sok-sok zöldséggel, levesnek. Most meg főzöm a holnapi szalontüdőnek-valót. Mára kelkáp.főz.+ sült kolbász. De van egy tálca gomba is ... remélem nem eszi meg a fene mire rákerülne a sor (minek vettem? -mert olyan szép volt, meg szeretjük is...) És van alma, narancs, kiwi. Meg a szomszédasszony süt almáspitét (rendelésre egy tepsivel - felét le fogom fagyasztani).
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. január 28. 08:31 | Sorszám: 1050
Jó reggelt ! A tyúkot is magad vágod?

Már megtisztítottam a gombát a leveshez, utána meg lesz mákostészta. A holnapot meg majd kitalálom.
l
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. január 28. 07:33 | Sorszám: 1049
A leves, tyúkhúsleves (egy egész aranysárga paraszttyúkból) igen gazdagon és újháziasan, frissen gyúrt házi metélttésztával.
Egy hat és fél kilós hízott kacsa tepsiben ropogósra sütve mellette a zsírban dióval töltött alma, hozzá dinsztelt vöröskáposzta és krumplipüré. A kacsában egy hetvendekás aranysárga máj volt, melyet nejem zsírjában (mármint a kacsa zsírjában) egyben megsüt, és a kacsához tálaljuk.
Nasinak két féle torta, amit nejem varázsolt tegnap. (maszkarpónés csoki torta, őszibarackos joghurt torta) ja és hogy a papinak (mármint nekem) is kedvezzenek, egy tepsi tepertős pogácsa.
Nos, ez nem mindennapi nálunk sem, de most a két gyermekünk a vejünk és a menyünk születésnapját tartjuk egyszerre (az összes csimete január tíz és február tíz között született)
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. január 27. 10:08 | Sorszám: 1048
Házi tojásleves, hozatott pritaminos sajt-golyók, zöldséges, parm.kuszkusz
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. január 26. 01:15 | Sorszám: 1047
Csipszadó-gyanús...
pityhaitt
Olvasta: 1 | Válasz | 2011. október 23. 13:45 | Sorszám: 1046
Nem tudom, hogy a tócsni recept honnan jött, de oda üzenem, hogy a dranyiki és a kartofelnie alagyji máshogy készítendő és más ízű krumpliételek, tehát a kettő nem ugyanaz.
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2011. július 20. 22:52 | Sorszám: 1045
Én már feladtam ! - de jól tettem !
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2011. július 20. 14:22 | Sorszám: 1044
Amikor aktív dolgozó voltam, rengeteget ettünk üzemi étkezdében, menzán, hétvégén, ha nem volt időm, energiám főzni, étteremben. Annyira elegem volt a nem az én szájízem szerint készült ételekből, hogy nem sajnálom a fáradságot a főzéstől. Amíg bírom, mindig lesz saját főzt az asztalon .
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2011. július 20. 12:49 | Sorszám: 1043
Hűűű de jó dolog ez a hozatott kaja ! micsoda terhet vesz le gyenge vállaimról...
Persze azért hetenként 1-2x főzök, de a mindennapi mókuskerék... brrr - az nincs!
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2011. július 19. 19:06 | Sorszám: 1042
Dehogynem, csak már megettük . Petrezselymes krumpli volt sült virslivel, hozzá jégsaláta tejfölös fokhagymás dresszinge mártogatva. A sort őszibarackból készült gyümölcssaláta zárta.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...